ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5361 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tvůrci filmu V síti podpořili osvětu

0 jsk 11.3.2020

Tým v čele s režiséry Barborou Chalupovou a Vítem Klusákem (na snímku) se rozhodl, že fenomén zneužívání dětí na internetu je natolik závažný, že svůj film V síti doprovodí i osvětovou kampaní. Vytvořili proto speciální verzi filmu určenou pro diváky od 12 let V síti: Za školou a nabídli ji pro promítání jak pro veřejné, tak školní projekce.

Hned s premiérou filmu byl také spuštěn osvětový web www.vsitifilm.cz, na kterém najdou informace jak děti, jejich rodiče a učitelé, tak samotní potenciální internetoví predátoři. Na zmíněném webu je také zdarma k dispozici odborně zpracovaná metodika k filmu.

Již od premiéry 27. února také herečky a režiséři v doprovodu odborníků jezdí po českých kinech, kde na ně čekají děti z místních základních a středních škol, a po projekci debatují o všem, co diváky zajímá. V rámci debat se studenti dozvídají další užitečné informace, jak se bezpečně pohybovat v online prostředí. Veškeré osvětové aktivity vyústí v „Osvětové turné s filmem V SÍTI“, během kterého film i početné delegace procestují kolem deseti krajských měst a během několika dní zde budou na desítkách projekcí pracovat s tisíci dětí.

Celé Osvětové turné začne 11. května v Ostravě a bez přestávky potrvá každý všední den až do 5. června, kdy bude zakončeno v Praze. Jen do pražských kin se už teď chystá kolem 8000 dětí.

Aktuálně také probíhají jednání s MŠMT o konkrétních systémových krocích a změnách v rámci systému prevence na školách. „Jsem rád, že jsme projektu poskytli záštitu ministerstva a děkuji tvůrcům, že na toto téma upozornili a zpracovali také metodiku pro školy. Věřím, že projekce pro žáky pomohou v boji s kyberšikanou, která je velmi nebezpečným fenoménem dnešní online doby,“ říká ministr školství Robert Plaga.

Tagy: ,