ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22309 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tvůrci filmu Meky chystají dokument Co bolí, to přebolí

0 jsk 16.3.2021

Před dvaceti lety vyšel multiplatinový Modrý album Mira Žbirky. Zlomová deska, která ho dostala do nového tisíciletí a ve které je ukrytý příběh usmíření, hledání nových možností a velký návrat na pódia za zvuku hitu Co bolí, to přebolí. Nyní se chystá natáčení dokumentu o ní.

Dokument Co bolí, to přebolí věnovaný fenoménu Modrý album chystají Jan Vedral (scénář) a Šimon Šafránek (režie). Dalším dárkem pro všechny Žbirkovy příznivce je plánované vydání Modrého alba remastrovaného v londýnských Abbey Road studios na klasickém vinylu i na CD v digipacku s bonusy.

Na realizaci mohou přispět i fanoušci. Peníze vybrané prostřednictvím platformy Donio.cz půjdou na natáčení filmu Co bolí, to přebolí, tedy na jeho technické, personální i produkční zajištění. A také na uspořádání projekce filmu, které se mohou zúčastnit i přispěvatelé v aktuální crowdfundingové kampani. Podstatný je rovněž charitativní podtext celé akce. Dvacet procent z vybrané částky získá Nadační fond Janele při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Každý z dárců na Donio.cz za své peníze získá nejen status donátora české kultury, ale také některou z atraktivních odměn. Například DVD s I. či II. řadou Žbirkovy hudební talk show Doupě s jeho autogramem nebo osobní účast na natáčení nových dílů pořadu, Abbey Road studios remastrovaný vinyl Modrý album s podpisem autora, Žbirkou rovněž vlastnoručně podepsaný Songbook (kniha textů a akordů všech jeho písní) a další raritní kousky.