ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14286 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tvůrce seriálu Simpsonovi má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy

0 Redakce 16.2.2012

Tvůrce amerického seriálu Simpsonovi Matt Groening získal prestižní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Hvězdy s pořadovým číslem 2459 se dočkal v úterý, den před svými 58. narozeninami a nedlouho před plánovaným vysíláním jubilejní pětisté epizody seriálu.

Groening získal hvězdu na chodníku slávy víc než deset let poté, co se stejné pocty dočkali Simpsonovi, kteří mají vlastní hvězdu v Hollywoodu už od ledna 2000.Při odhalení hvězdy nechyběly ani dvě nejoblíbenější postavy kreslené rodinky, kterou Groening stvořil. Na hollywoodském bulváru s režisérem pózovaly fotografům loutky Homera a Barta v nadživotní velikosti.

Simpsonovi jsou nyní nejdéle vysílaným animovaným seriálem v historii americké televize. Na televizních obrazovkách se poprvé objevili v roce 1987. Tehdy však šlo pouze o dvouminutový skeč, který vyplňoval přestávku v pořadu Show Tracey Ullmanové. Jako seriál se představili o dva roky později. První díl měl premiéru 14. ledna 1990.

Simpsonovi v průběhu své televizní existence získali řadu ocenění. Tak například Bart Simpson byl časopisem Time vedle Franka Sinatry či Stevena Spielberga umístěn do žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu. Časopis Time označil Simpsonovy za nejlepší televizní seriál 20. století.

rwi