ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19926 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

TV Nova točí seriál Mozaika

0 jsk 28.4.2023

Jak to vypadá, když se dva manželé po pětačtyřiceti letech rozhodnou jít od sebe? A jak zahýbe rodinnými vztahy to, že dočasně korzují po bytech svých děti? O tom vypráví nový šestnáctidílný seriál Mozaika podle scénáře Alice Nellis, který režíruje Jasmina Blažević spolu s Lenkou Wimmerovou.

V hlavních rolích se představí Karel Heřmánek, Taťjana Medvecká, David Máj, Martha Issová, Kristýna Ryška, Marek Adamczyk, Jan Nedbal, Tomáš Drápela, Eva Podzimková, Ondřej Malý, Sabina Remundová a Zuzana Mauréry. Mozaiku pro Novu natáčí produkční společnost Lucky Man Production s producenty Davidem Ondříčkem a Dariou Špačkovou, kteří stojí za oceňovanými díly jako Král Šumavy: Fantom temného kraje a Zátopek.

Mozaika je příběhem velké, na první pohled zcela vzorové rodiny, kterou otřese náhlý rozchod rodičů (Taťjana Medvecká a Karel Heřmánek). Ti se na stará kolena rozhodnou najít sami sebe, ovšem každý zvlášť. Ještě předtím ovšem musí najít nové a oddělené bydlení, a tak dočasně cestují po rodinách svých čtyř dětí. Komplikované, mnohdy absurdní a dojemné, jindy zase emočně náročné životy mladých rodin vytvářejí mozaiku mezigeneračních vztahů, která postupně odhaluje, jak bohatý, živý a neustále překvapující organismus rodina je.

Natáčení, které je realizováno v souladu s principy takzvaného zeleného natáčení a udržitelné produkce, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí, probíhá zejména v Praze a Středočeském kraji.