ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5847 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

TV Girl se vrátí do Prahy

0 jsk 2.3.2023

Americká indiepopová kapela TV Girl se po necelém roce vrátí do Prahy. Na open air scéně v pražských Ledárnách Braník představí 15. srpna speciální koncert, v rámci kterého zahraje debut French Exit poprvé v plném znění s kompletní kapelou.

Jejich poslední koncert ve Futuru byl dva měsíce dopředu beznadějně vyprodaný, proto radši s nákupem vstupenek příliš neváhejte.

Na první pohled je TV Girl slunečnou, retrospektivní směsicí francouzského popu šedesátých let a soulu jižní Kalifornie. Pod touto nablýskanou slupkou se však skrývá temné srdce, které bije ostrým vtipem a cynickým odcizením. Skupinu TV Girl, kterou tvoří Brad Petering, Jason Wyman a Wyatt Harmon, založil Petering v roce 2010, aby propojil lásku k popu dívčích skupin ve stylu Spectora se začínajícím zájmem o hip hop.

V roce 2014 TV Girl představili svou první dlouhohrající desku, kritikou oceňované album French Exit. Album zůstává věrné kouzlu TV Girl s množstvím elektronických samplů, které se prolínají lehkými a vzdušnými kytarami, vířícími varhanami a éterickými vokály. Právě s programem složeným z debutové desky budou TV Girl v létě vystupovat na festivalech a open air scénách.

Tagy: