ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15680 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kina hlásí rekordní návštěvy, nejvíce se chodilo na Lídu Baarovou

0 Richard Winter 22.7.2016

Do tuzemských kin přišlo v prvním pololetí rekordních 7,09 milionů diváků, meziročně o 12 procent víc. Je to nejlepší výsledek od roku 1993. Tržby biografů stouply meziročně také o 12 procent na 912 milionů korun. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Unie filmových distributorů.

Nejnavštěvovanějším filmem se v prvním pololetí stalo životopisné drama režiséra Filipa Renče Lída Baarová s celkovým počtem 403.576 diváků. Podle společnosti CinemArt diváci opět nalezli důvěru v domácí kinematografii, české filmy si ukrojily přes 29 procent z celkové návštěvnosti. Mezi třemi nejnavštěvovanějšími filmy se objevily hned dva české snímky – kromě Baarové také Teorie tygra na třetím místě. Mezi ně se vklínil komiksový Deadpool s počtem diváků 346.778.

“Na české filmy přišlo za první pololetí letošního roku o 714.000 diváků více než za stejné období loňského roku,” uvedl Aleš Danielis ze společnosti CinemArt.

Na celkovém druhém místě s počtem diváků 346.778 se usadil Deadpool, komiksový hrdina s nevymáchanou pusou, který se představil ve stejnojmenném filmu. Hned pod ním zabodovala animovaná podívaná o městě všech zvířat Zootropolis: Město zvířat s 277.375 diváky následovaná oscarovým snímkem REVENANT Zmrtvýchvstání s 271.485 diváky a excelujícím Leonardem DiCapriem v hlavní roli, který letos po právu získal vytouženého Oscara za nejlepší mužský herecký výkon (film byl oceněn i v dalších dvou kategoriích za nejlepší režii a kameru).

Diváci tradičně chodili i na rodinné snímky: na osudy legendárního chlapce Mauglího v Knize džunglí a na příběh čiperných veverek Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda. V desítce nejlepších filmů se umístili ještě zástupci ze světa fantasy a komiksů: Warcraft: První střet a Captain America: Občanská válka.

“Nejúspěšnější zahraniční filmy potvrzují žánrovou rozmanitost naší nabídky. Věřím, že diváci chodí více do kina, protože mají z čeho si vybrat. Warcraft se stal nejúspěšnějším filmem června a dnes je již velmi pravděpodobné, že v červenci tuto pozici získá nový díl Doby ledové s podtitulem Mamutí drcnutí.“ doplňuje k výsledkům zahraničních snímků v českých kinech Danielis.

Šest filmů z první desítky uvedla do českých kin distribuční společnost CinemArt, která vedle českých a nezávislých filmů zastupuje i filmy velkých amerických studií Twentieth Century Fox, Universal, Paramount Pictures a DreamWorks Animation.

Loni přišlo do tuzemských kin 12,9 milionu diváků, nejvíce od roku 2010. Provozovatelé kin zaznamenali rekord z hlediska tržeb, když diváci v jejich pokladnách nechali téměř 1,67 miliardy korun.

Tagy: