ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7096 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Turné Synkop 61 pokračuje v Letovicích

0 jsk 4.9.2023

Dne 22. září se uskuteční další koncert v rámci turné skupiny Synkopy 61, a to v Městském kulturním středisku v Letovicích. Na začátku koncertu se bude promítat krátký film o historii kapely.

Skupina je nejdéle hrající u nás. Vznikla před více než šedesáti lety a doposud v ní hrají dva zakládající členové, kytarista a zpěvák Petr Směja a bubeník a zpěvák Jiří Rybář.

Slavné jsou i jejich písně Válka je vůl, Černý racek, Casanova a další. Synkopy 61 se proslavily i světovými hity skupiny Beach Boys. Podle této skupiny dostaly od kritiků označení Moravští Beach Boys. Synkopy 61 získaly řadu cen na hudebních festivalech doma i v zahraničí.

Synkopy 61 se zúčastnily v loňském roce Československého beat-festivalu po padesáti letech, který byl obnoven potřetí a naposledy. Koncert beatových kapel české i slovenské hudební scény se konal v sále pražské Lucerny a kromě Synkop 61 se ho zúčastnili kapely Cadillac, Prúdy, Flamengo Reunion Session, Precedens, Framus Five a The Primitives Group. Česká televize z koncertu pořídila záznam, který režíroval Jiří Vondrák a který se bude vysílat v pátek 8. září od 22.30 na ČT art.

Tagy: