ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10057 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tržby z prodeje hudby v roce 2011 klesly o tři procenta

0 Redakce 25.1.2012

Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) zveřejnila tradiční výroční zprávu o celosvětovém prodeji hudby za loňský rok. Tržby podle ní klesly o tři procenta, na 16,2 miliardy dolarů. Pokračovaly tak v sestupné tendenci, která začala už na konci devadesátých let minulého století. Pokles nicméně zpomalil z osmi procent v roce 2010 a dokonce se opatrně hovoří o tom, že se hudebnímu průmyslu začíná více dařit a vede se mu i v potírání internetové pirátství.

Ředitelka centrální IFPI Frances Moore řekla: „Loni se po celém světě rozšířila nabídka legálních digitálních služeb. Počet zemí s možností legálního stahování z internetu stoupl na osmapadesát z třiadvaceti v roce 2010. Počet předplatitelů služeb stoupl na 13,4 milionu z 8,2 miliónu předloni. IFPI odhaduje, že 28 procent uživatelů internetu se měsíčně připojilo na neautorizované služby.

Počet stažení samostatných písní i alb se v roce 2011 zvýšil o 17 procent, a to na 3,6 miliardy stažení. Nejoblíbenější digitální nahrávkou byla písnička Just The Way You Are od Bruna Marse s 12,5 milionu stažení.

Na výsledky českého hudebního průmyslu za loňský rok se stále čeká.

JŠp