ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6767 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Triptych Together Alone poprvé v Ponci

0 jsk 13.7.2023

Pražské divadlo Ponec uvede 18. července od 20 hodin v předpremiéře triptych Together Alone ukrajinské umělkyně Yany Reutové. Světová premiéra následuje 21. července na Kilowatt festivalu v italské Cortoně.

Na triptychu začala pracovat loni v létě s pěti ukrajinskými tanečnicemi. Vznikl kvintet s podtitulem Lost. První část triptychu se inspiruje verši Antona Ovchinnikova napsanými po vypuknutí války přímo v Kyjevě a také hudbou ukrajinské radikální protiputinovské kapely Balaklava Blues sídlící v Kanadě. O doladění zvukové atmosféry se postaral Tomáš Kerle. Dílo bylo vybráno na Českou taneční platformu, ale i ukrajinskou platformu do Vilniusu a na L‘Altre festival v Barceloně.

Pro druhou část triptychu Invisible Traces se již Reutová rozhodla oslovit české umělce Jitku Čechovou, Lukase Bliss Blahu a Katy Jabůrkovou. Nemohl chybět hudebník Tomáš Kerle. Třetí část Together Alone je duet Endless Talks, který vznikl opět díky náhodnému setkání. V listopadu 2022 byl v Praze celý měsíc tanečník Ladji Kone z Burkiny Faso a začali spolu s Reutovou diskutovat a tvořit. Tvůrčí tým doplnil během pobytu v Praze Tomáš Kerle, jehož hudba se tak stala propojujícím prvkem celého triptychu.

(foto: Vojtěch Brtnický)