ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5211 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Třináct případů Svatopluka Skopala v seriálu Poldové a nemluvně

0 Redakce 8.1.2020

Místo pout chrastítko, místo drsné policejní stanice rodinný domek v menším středočeském městě a vyšetřování, které na místě činu přerušuje jen pauza na přebalení miminka. Takový pohled na policejní práci nabídnou Poldové a nemluvně, nový rodinný komediální seriál s detektivními zápletkami. První díl uvede ČT1 v pátek 10. ledna od 20 hodin.

Středobodem vyprávění je bývalý policajt Karel Mlejnek. „Příběh začíná tím, že se moje postava, šéf oblastní kriminálky, dostává do zlomové životní situace a odchází do penze. Rodina by ho ráda viděla jako odpočívajícího dědu, který se stará o svou čerstvě narozenou vnučku Elišku a jezdí s kočárkem na poklidné procházky. To mu ale příliš nejde a neustále se montuje svým bývalým kolegům do vyšetřování,“ představuje postavu Svatopluk Skopal. „Je to příběh, který prožívám také, protože jsem sám v penzijním věku. Karel nemá žádné koníčky, jen svoji práci, a i proto je mi tato role blízká,“ dodává.

Karel není schopen odpočívat a ať dělá, co dělá, přichomýtne se ke zločinu, i když vyrazí s kočárkem na hřiště. Karlův syn Kamil, který po otci přebral velení kriminálky, se zprvu zdráhá využívat otcovu nevyžádanou pomoc. Postupem času ovšem zjišťuje, že se bez Karla občas prostě neobejde, protože jeho pověst policejní legendy je zasloužená. Nepostradatelným parťákem při vyšetřování se tak stává i vnučka Eliška, Karlova kamufláž a spiklenec.

„Kamil je nesmírně zodpovědný policista, milující otec, starostlivý pečovatel a hlavně se snaží být důstojným nástupcem svého otce. Selhává ale ve své spontánnosti, má toho hodně naloženo, je svázaný vedoucí profesí a především nástupnictvím, protože to je ve společnosti vždy nelichotivá pozice,“ říká Marek Němec.

Jeho seriálovým bratrem a zároveň nejmladším a nejméně zodpovědným členem policejního sboru je Marek Adamczyk. Maminku, která ochrannou ruku nad celou rodinou ztvárnila Taťjana Medvecká. „Vlasta ví, jak to s mužskými v rodině zaonačit a zařídit. Často hraji megery a semetriky, nechtěla jsem, aby si mě s tímto typem postav diváci spojovali. A teď jsem prostě hodná Vlasta. Navíc se tak jmenovala moje tchýně, kterou jsem měla moc ráda.“

(foto: ČT)