ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5414 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Třináct hudebních legend v pražské Lucerně

0 jsk 11.12.2018

Třináct kapel se během dvou dnů vystřídá v pražské Lucerně na Koncertu legend. Již 16. prosince od 17 hodin akci zahájí The Gang z Bratislavy a hned po nich Karol Komenda Group. Následují Markýz John a Tichá dohoda.

Lahůdkou bude společné vystoupení dvou jubilantů, Petera Lipy (75 – na foto) s Lubošem Andrštem (70) a jeho Bluesbandem. Závěr pak bude patřit slovenské legendě The Buttons, králi rock and rollové scény šedesátých let Pavlu Sedláčkovi a jeho skupině Cadillac a brněnské skupině Progres 2, která letos slaví padesát let.

Druhý koncert se uskuteční o den a o hodinu později. Ponese název Starci na chmelnici a vystoupí na něm skupiny spjaté se slavnou érou pražského Junior klubu Na Chmelnici, který byl v osmdesátých letech velmi populární.

Nejprve vystoupí Dybbuk (dnes používá i název Zuby nehty), pak Garage s Tonym Ducháčkem, Abraxas, The Plastic People of the Universe (nedávno oslavili také padesátku) a závěr bude patřit skupině Jasná páka spjaté se jmény Michal Ambrož, Petr Váša a David Koller.