ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11795 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Třicátý ročník Dnů evropského filmu s hvězdnými jmény i debutanty

0 jsk 21.3.2023

Festival Dny evropského filmu zveřejnil program svého jubilejního třicátého ročníku, který proběhne od 20. do 25. dubna v Praze, Brně a Ostravě a od 26. do 30. dubna v dalších městech celé České republiky.

Žánrově pestrá přehlídka, kterou otevře česká premiéra italsko-francouzského snímku Nesmírnost s hvězdnou Penélope Cruz v hlavní roli, přinese přes čtyřicet titulů, od výrazných debutů po díla slavných režisérů.

„Nabídneme kvalitní hrané filmy i dokumenty z téměř tří desítek zemí, průřez tvorbou slavného německého režiséra Fatiha Akina, tituly ověnčené cenami z předních festivalů i ty, které se pyšní nominací na Oscara, například belgický film Blízko (na snímku), irské drama Mlčenlivá dívka nebo citlivý snímek All inclusive,“ říká dramaturg festivalu Šimon Šafránek.

DEF, který je od loňského roku soutěžním festivalem, letos zavítá jak do klasických kin Lucerna, Světozor a Přítomnost v Praze, brněnské Scaly a Artu a ostravských kin Etáž a Minikino, tak pod obří kopule Hvězdárny v Brně a ostravského Planetária. Všechny cizojazyčné filmy jsou uváděny s českými a ve většině případů i s anglickými titulky. Diváci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program či setkání s filmovými tvůrci.