ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26599 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tribute pro Michala Horáčka je album k jeho šedesátinám

0 Petr Hašek 19.12.2012

Textař, básník a novinář Michal Horáček slaví. K šedesátinám mu kolegové muzikanti nadělili dva unikátní koncerty v pražské Státní opeře a Supraphon z nich pořídil živý dvojdiskový záznam.

Album nese název Michal Horáček – Tribute. Znějí z něho písně s jeho texty v podání výkvětu české a slovenské populární hudby, navíc mnohdy v nečekaných seskupeních. Tak, jak zněly během zmíněných slavnostních večerů.

Samotný Michal Horáček přiznává, že to byly večery svérázné, dojemné a působivé. Na jejich organizaci se ale nepodílel.

„Nevybíral jsem ani písničky ani interprety. Nebudu ale předstírat, že mi akce zůstala úplně utajená. Bylo do ní zapojeno tolik lidí, že by to ani nebylo možné. Viděl jsem i zkoušky. Ale dárek to pro mě byl velký – se vším všudy. V takových případech se člověk dojetí neubrání, vždyť nejsem robot. Přišla a zahrála či zazpívala kvůli mně spousta lidí, někteří ze Slovenska, Jana Kirschner dokonce z Londýna. A nejen skvělí zpěváci, taky vynikající instrumentalisté, Michal Pavlíček, Radek Pobořil, Petr Malásek, Robert Balzar, prostě ti nejlepší z nejlepších. Vytvořili orchestr pro tuhle jedinou příležitost, vlastně proto, aby mi udělali radost. Nad tím se nelze nedojmout. Navíc Státní opera byla vyprodaná, a to byly lístky dost drahé! A když pak plné divadlo vestoje tleská, člověk si řekne: to, co dělám, má smysl,“ vysvětlil Horáček.

tz