ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6708 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tři Tygři ve filmu od 26. května

0 jsk 11.5.2022

Herci Štěpán Kozub, Albert Čuba, Robin Ferro a Vladimír Polák, známí jako Tři Tygři z ostravského Divadla Mír, natočili podle scénáře Alberta Čuby a Vladimíra Poláka zběsilou akční komedii Tři Tygři ve filmu: Jackpot. Snímek, jenž vstoupí do kin 26. května, je po filmu Vyšehrad: Fylm dalším průkopníkem nové vlny českých komedií přinášejících nekonvenční humor, nová témata, neokoukané tváře a v případě Jackpotu i unikátní akční scény.

„Vlastně jsme blbli před kamerami jako vždycky, jen kolem nás bylo více lidí,“ shodují se jednohlasně čtyři hlavní protagonisté při popisu rozdílu mezi natáčením skečů na internet a plnohodnotného filmu do kin. Ostatně už z making of videa je znát, že na projektu pracovali lidé naladění na stejnou vlnu. „Hrozně jsem se na natáčení těšil, protože jsem na něm pracoval s partou lidí, které mám rád,“ dodal představitel jedné z hlavních postav Štěpán Kozub.

Celovečerní snímek ale samozřejmě neopustil klasické tygří gagy známé z online světa. Ty jsou zasazené do příběhu o hledání štěstí a významu přátelství, dojde také i na romantickou zápletku. Žánrově jde o bláznivou akční komedii plnou převleků s prvky klasické americké road movie.

„Myslím, že tenhle film si užijí všichni, kdo mají rádi nekonvenční humor. Všichni, kdo se rádi baví, ale už si třeba tolik neužívají současné české romantické komedie, zkrátka ti, kdo se rádi smějí. Náš film není zbytečně vulgární nebo explicitní, jen je odvážný v mnoha směrech a je v něm dost pohybových gagů, což není tak běžné,“ popsal Štěpán Kozub.

Při skečích si pánové z ostravské partičky vystačí sami, ve filmu však sáhli po režisérovi Emilu Křižkovi, jenž má za sebou snímky Hrana zlomu nebo Ruchoth Raoth. „Hledali jsme někoho, kdo má zkušenost s žánrovým filmem, protože Tři Tygři ve filmu jsou především žánrovka. Chtěli jsme někoho, kdo ctí pravidla žánru, a kdo neprošel institucí, která by mu vysvětlovala, jak se dělá filmové umění,“ vysvětlil autor námětu a spoluautor scénáře Albert Čuba o filmu, jehož nepřehlédnutelnou součástí jsou bojové scény.

Tagy: ,