ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26861 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Třetí film Hobit bude uveden v červenci 2014

0 Petr Hašek 3.9.2012

První film trilogie trilogie Hobit režiséra Petera Jacksona nazvaný Hobit: Neočekávaná cesta se v amerických kinech objeví 14. prosince letošního roku (v ČR 13. prosince).

Uvedení druhého filmu je v USA plánováno na 13. prosince 2013 (v ČR 12. prosince) a třetí film budou moci první diváci zhlédnout 18. července 2014. Oznámila to filmová studia Warner Bros. Pictures a Metro-Goldwyn-Mayer Pictures, která za projektem stojí.

Novinkou je název druhého filmu, který v originále zní The Hobbit: The Desolation of Smaug podle opuštěné oblasti, kde žije chamtivý a nelítostný drak Šmak (Smaug). Původně druhý film nesl titul Hobit: Cesta tam a zase zpátky, tento název ale nakonec připadne až závěrečnému filmu trilogie.
Režisér Peter Jackson, který adaptaci románu J.R.R. Tolkiena natáčí, letos v létě oznámil, že Hobit bude rozdělen do tří částí, a ne pouze do dvou, jak původně zamýšlel. To je jeden z důvodů, proč se jednotlivé snímky přejmenovaly.

“Chtěli jsme zkrátit období mezi uvedením druhého a třetího filmu trilogie. Červencová premiéra nám nejen umožňuje představit dokonalý letní trhák, ale fanoušci budou muset také čekat méně času na finále tohoto dobrodružného eposu,” řekl Dan Fellman, šéf oddělení pro domácí distribuci studia Warner Bros.

Hobit dějově předchází Tolkienovu dílu Pán prstenů. Na jehož základě Jackson před deseti lety natočil tři oscarové snímky, které patří k nejvýdělečnějším filmům v historii.

rwi