ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7002 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Třeboňská nocturna přivítá hvězdy klasické hudby, opery i swingu

0 jsk 11.7.2023

Mezinárodní hudební festival Třeboňská nocturna zahájí svůj dvacátý ročník v úterý 11. července koncertem Talichova kvarteta s francouzským klarinetistou Lilianem Lefebrvem. Během pěti dnů se na několika pódiích v historickém centru Třeboně představí hvězdy opery, klasické hudby, swingu i crossoveru.

Vystoupí také sopranistka Eliška Weissová, slovenský barytonista Daniel Čapkovič, Filharmonie Hradec Králové, PhilHarmonia Octet, houslista Daniel Matejča, pianista Jan Schulmeister, klarinetista Karel Dohnal, Jan Smigmator (na snímku) & Tonya Graves v doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma a Jiří Stivín.

„Za dvacet let si prošel festival řadou změn, přivítal stovky umělců a desítky tisíc návštěvníků, podpořil několik charitativních projektů. Těší nás, že zájem stále roste, dva koncerty jsou letos už zcela vyprodané, ostatní představení k vyprodání směřují. Jsme hrdí, že jsme celých dvacet let stavěli náš festivalový program i na mladých umělcích na počátku kariéry, které dnes můžeme obdivovat na domácích a zahraničních pódiích. Ať už je to Adam Plachetka, Olga Šroubková nebo Ivo Kahánek. Jsme vděční za velkou podporu města Třeboně, které za festivalem od počátku stojí i další dlouhodobá partnerství se společností Renomia, Jihočeským krajem či Slatinnými lázněmi Třeboň,“ ohlíží se za proběhlými ročníky ředitelka festivalu Irma Mrázková.