ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6934 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Transformers 3 zůstává v čele návštěvnosti kin v USA, Kanadě i Česku

0 Redakce 12.7.2011

Akční sci-fi snímek Transformers 3 obhájil prvenství v žebříčku návštěvnosti severoamerických kin i v České republice. Druhý víkend po uvedení do kin vydělal 47 milionů dolarů a porazil tak obě novinky v první desítce tabulky.

Druhý týden je snímek i v čele návštěvnosti tuzemských kin, kde vydělal bezmála 22 milionů korun a vidělo ho téměř 150.000 zájemců.

Na druhém místě kin v USA a Kanadě skončila komedie Šéfové na zabití, která inkasovala 28 milionů dolarů. Pomyslnou bronzovou příčku s tržbou 21 milionů dolarů obsadil rodinný film Ošetřovatel s Adamem Sandlerem a Sylvesterem Stallonem v hlavních rolích. Oba tyto snímky v srpnu a v září premiérově uvedou česká kina.

Transformers 3 od nástupu do severoamerických kin vydělal 261 milionů dolarů (asi 4,5 miliardy korun). Třetí díl filmové řady o boji dobrých a zlých robotů v originále nese podtitul Temná strana měsíce a je natočen ve formátu 3D. Filmové studio Paramount Pictures si od něj slibovalo, že pokoří některé divácké rekordy. Druhé místo v tabulce celkových tržeb drží animovaný snímek Auta 2 studií Walt Disney Co. Na kontě má 148,8 milionu dolarů.

rwi