ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4866 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Traktor se ocitl v obležení sedmiček

0 jsk 4.11.2021

Skupina Traktor, která slaví dvacet let existence, vydává album Sedmá strana kostky. V chronologii kapelní diskografie jde o sedmou řadovou deskou v pořadí.

Vznikalo v průběhu roku 2021 a obsahuje jedenáct autorských novinek a bonus. Jak tvrdí samotní členové skupiny Traktor: „Cítíme, že jde o dosavadní vrchol naší tvorby, což nás nakopává, a zároveň velmi baví.“

Traktor se na svém sedmém studiovém albu vydal známými cestami, které ovšem hmatatelně rozšířil, lépe řečeno prohloubil. Intence tvrdého rocku byly zachovány, ale deska nabízí mnohem víc, místy jde až do industriálu, či naopak blues.

„Nemáme dané hranice, a mně je v podstatě úplně fuk, jestli v budoucnu natočíme song v popíkovém duchu, nebo brutální metal, když tou písničkou bude celá kapela dýchat,“ vysvětluje bubeník Pavel Balko.

Sedmá strana kostky je neviditelným prostorem, který se rozprostírá v lidské fantazii, za obzorem, který dělí šeď průměrnosti od říše představivosti. „Kdo má v hlavě hranice a mantinely, těžko dosáhne vrcholků a zažije zázraky, na rozdíl od toho, kdo v ně věří,“ dodává zpěvák Martin „Capec“ Kapek.

Tagy: ,