ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7526 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tradiční Festival otrlého diváka připravil jednodenní dušičkový speciál

0 Richard Winter 30.10.2013

Festival otrlého diváka pořádá jednodenní dušičkový speciál. “Pietní akce” u příležitosti svátku zemřelých se uskuteční 2. listopadu 2013 v kině Aero od 16 hodin. Diváky čeká čtveřice hrůzostrašných titulů v tematicky vyzdobeném kině. Nebude chybět ani oblíbený simultánní překlad do sluchátek v podání Samanthy Bifidus.

“Nejen věrní otrlí diváci se nemohou dočkat dalšího ročníku festivalu, také my jsme si chtěli prodlevu před březnem nadcházejícího roku zpříjemnit otrleckou jednohubkou. Přijměte tudíž letos již druhé pozvání do pražského kina Aero, tentokráte na náležitě zasmušilé, byť současně i rozjařilé vzpomínání na mrtvé,” zve za tým dramaturgů Festivalu otrlého diváka Jiří Flígl.

Dramaturgové populární přehlídky zvolili coby optimální den pro rozjímání dušičky, které chtějí ukázat jako den hodící se ke společnému zhlédnutí vybraných hororových titulů. Ve funerálně vyzdobeném pražském kině Aero na diváky čeká čtveřice hrůzostrašných titulů. Vedle klasického, esenciálně dušičkového snímku Karneval duší, jenž bude uveden v režisérské verzi, jsou zváni k návštěvě Krchova. Večer je vyhrazen dvěma žhavým novinkám světové hororové produkce – hororové komedii plné otrlých atrakcí všeho druhu Všechny roztleskávačky zemřou a atmosférickému paranormálnímu hororu Patrick. Kromě samotných filmů čeká návštěvníky jednodenního speciálu tematická výzdoba kina a řada zpestřujících doprovodných aktivit, které již k Festivalu otrlého diváka neodmyslitelně patří.

Festival otrlého diváka přináší především filmy, které svým vlastním, většinou velmi kontroverzním, stylem exploatují citlivá témata lidské společnosti jako násilí, sexualita a normy lidského chování. Festival překračuje hranice běžné divácké filmové zkušenosti a přináší unikátní možnost sdílet představy filmových tvůrců, kteří vidí svět a filmové umění trochu “jinak”, než je zvykem. Od začátku je Festival otrlého diváka úzce spjat s pražským kinem Aero. Následující jubilejní 10. ročník Festivalu otrlého diváka se uskuteční od 4. do 9. března 2014.