ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12050 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tourfilm v Karlových Varech uvede přes 650 filmů a multimédií

0 Petr Hašek 21.9.2012

Už 45. ročník Tourfilmu, nejstaršího festivalu filmů s turistickou tematikou na světě, se uskuteční od 4. do 6. října v Karlových Varech.

Mezinárodní přehlídka uvede v soutěžích 656 filmů a multimédií ze 136 zemí, hlavní hvězdou zahajovacího večera bude jihoafrický potápěč Mike Rutzen.

Podle uměleckého ředitele přehlídky Josefa Schütze se na projekcích v hotelu Thermal sestavených tematicky podle jednotlivých oblastí představí to nejlepší ze současné audiovizuální tvorby. Půjde i o prezentaci webových stránek a CD-ROMů. Filmové projekce se během Tourfilmu uskuteční i v kinematovlaku na karlovarském Dolním nádraží.

Součástí festivalu bude také 19. ročník festivalu snímků s tuzemskou cestovatelskou tematikou Tour Region Film, kde zájemci přihlásili do soutěže 135 filmů a 68 multimédií.

Své projekty na něm představí i český režisér, producent a potápěč Steve Lichtag proslulý svými snímky o velkých bílých žralocích. O ty se zajímá také Mike Rutzen přezdívaný Sharkman, který vystupuje mimo jiné v pořadech Discovery Chanel, BBS a National Geografic.

Na vizuálních a doprovodných akcích se podílí režisér, choreograf a scenárista Michal Caban. Upozorňuje především na vystoupení taneční a hudební skupiny Aloha Tahity Show i na vernisáž prací Libora Špačka a Petry Doležalové Útěk na Tahiti spojenou s projekcí stejnojmenného filmu. Na všechny denní akce a doprovodný program je vstup zdarma.

rwi