ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4280 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tommy Indian zaujali Roberta Smitha, Toma Waitse, Jeffa Becka i Suzanne Vega

0 Redakce 11.4.2013

Producent a klávesista Armin Effenberger (Cartonnage), bubeník David Landštof, kytarista Josef Štěpánek (oba Radůza, Wabi a Ďáblovo stádo), baskytarista Jan Lstibůrek (Toxique, Tomáš Klus) a pianista Petr Tichý (No Heroes) se spojili s americkým písničkářem a synem pastora Thomasem Mathewem Klikou. Vznikla tak nová ambiciózní kapela Tommy Indian.

Připravované první album s názvem Moon Dreamer vyjde v červnu na značce Supraphon a dokazuje, že spojení alternativy, popu a folku může být v i českých končinách sexy.

Přestože kapela Tommy Indian za sebou nemá jediný odehraný koncert, může si už připsat první mezinárodní úspěch. Hudebníci totiž zabodovali ve dvou světových hudebních soutěžích Songwriting Competition 2013 a Unsigned Only. S písní Slow zaujali jako jediní Evropané porotce, mezi nimiž nechyběli umělci jako Tom Waits, Jeff Beck, Suzanne Vega, Robert Smith (The Cure) nebo Mark Foster (Foster the People). Právě ti skladbu české kapely vybrali z dvaceti tisíce nahrávek z celého světa a zařadili ji mezi desítku nejlepších v hlavní kategorii Adult Album Alternative.

Tagy: