ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16905 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Palucha se vrací tajuplnou nahrávkou s desperátskou náladou

0 jsk 5.9.2023

Je to deset let, co se na labelu Silver Rocket přihlásili do hry splitem s Unkilled Worker Machine, rok poté vyšla u Stoned to Death Špinavá hra. Původně duo, nyní plnokrevná kytarová kapela Tomáš Palucha měla od začátku jasně vymezené své teritorium (hypnotická kytarová hudba), po němž se ale vždy pohybovala s naprostou svobodou.

Nejinak je tomu na nejnovějším albu Rauš, které vyjde 21. září u Day After Records. „Rauš je nezbytně krátký a pomíjivý okamžik transu a radosti, něco jako pobyt člověka na tomhle světě. Pomíjivý záblesk lásky. Zároveň je to princip jednoduchého rokenrolu, ke kterému se na téhle desce trochu víc vracíme,” říká Jan Tomáš, jeden ze dvou zakládajících členů kapely k názvu nového alba. „Deska vznikla po delší odmlce, ale potom už bleskově rychle, hlavně díky chemii, kterou v kapele momentálně máme.”

Dalšími prvky chemické sloučeniny jsou Libor Palucha (jinak Kovadlina, Repelent SS), Tomáš Vondra (Orient, Ginger Wizard & The Peter Jackson) a bubeník Vítek Chaloupecký (Rutka Laskier, Ginger Wizard), který s kapelou začínal jako člen koncertní sestavy, aby se v ní usídlil se vším všudy.