ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7719 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Kympl potřetí zvítězil v britské hudební soutěži The UK Songwriting Contest

0 jsk 1.2.2022

Je jediným Čechem, který kdy dosáhl takového úspěchu. Hudební skladatel Tomáš Kympl potřetí zvítězil v prestižní britské mezinárodní hudební soutěži The UK Songwriting Contest (UKSC). V roce 2015 získal nejvyšší ocenění v kategorii Open se skladbou Ave Maria, o rok později, roku 2016, uspěl v kategorii Instrumental se svou kompozicí New York. Tento rok zvítězil v kategorii EDM (elektronická a taneční hudba) s novou skladbou nazvanou Wifi, která je součástí Kymplova aktuálního alba Kernel Panic. UKSC ročník 2021 měl čtyři kola a bylo do něj přihlášeno téměř deset tisíc skladeb od autorů z osmdesáti čtyř zemí světa.

„Z letošního úspěchu mám ohromnou radost nejen proto, že je to do třetice, ale hlavně kvůli nahrávce samotné. Vyzkoušel jsem si žánr, který mě dlouho lákal a těší mě, že to byla správná volba. Skladba Wifi vtahuje posluchače do světa digitálních technologií, počítačů a internetu. Do atmosféry a prostředí, které se stalo důvěrnou součástí našeho každodeního života. Současně však poukazuje i na stinnou stránku věci, sociální izolovanost, přehlcenost informacemi, nebo odtržení člověka od reality,“ uvedl Kympl.

The UK Songwriting Contest je jednou z nejdéle konaných mezinárodních soutěží v oblasti psaní a tvorby písní na světě. Poprvé se odehrála v Londýně v roce 2002 ve spolupráci se společnostmi a sdruženími The BRIT Trust (of BRIT Awards fame), The BRIT Studio, The BRIT School, Music Aid, The Guild Of International Songwriters and Composers, Roland UK a BBC Radio. Porotu tvoří producenti a umělci, držitelé zlatých a platinových alb Grammy, Emmy, CMA a BRIT Award.

Patří mezi ně Stingův producent a hudební režisér Kipper Eldridge, britský producent Stuart Epps (Elton John, Robbie Williams, Led Zeppelin, Bill Wyman, Paul Wellerem, Georg Harrison, Oasis), skladatel a producent BRIT Award Simon Ellis (S Club 7, Britney Spears), producent, hudební režisér a aranžér Richard Niles (Paul McCartney, Kylie Minogue, Boy Zone, Mariah Carey, Take That, Cliff Richard) a další.