ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5606 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Klus připravuje hudbu k filmu Anglické jahody

0 Redakce 21.8.2008

Mladý písničkář Tomáš Klus, který má letos za sebou vydání úspěšného debutového alba Cesta do záhu(d)by, spoustu koncertů a právě připravuje hudbu k filmu „ANGLICKÉ JAHODY“, kde si také zahrál malou roli kytaristy Slámy.

Nový český film bude mít premiéru 13. listopadu 2008, ale již tuto sobotu 23. srpna ve 14.35 uvede ČT 1 „Film o filmu Anglické jahody“ podtitulem „Jménem československého lidu „.
Film o filmu Anglické jahody natočil režisér Karel Spěváček.

Hudební doprovod totiž tvoří jednak originální skladby neodmyslitelně spjaté s 60.lety a jednak muzika mladého skladatele a písničkáře Tomáše Kluse. Film budou provázet 3 autorské skladby s názvy Malčik, Chybíš mi a Navěky, které se právě v těchto dnech připravují ve studiu a také finišuje natáčení videoklipů.

Zařazení premiéry FOF Anglické jahody není náhodné. Dramatický příběh se totiž odehrává během jedné noci a jednoho dne 21.srpna 1968. Anglické jahody jsou milostným příběhem mladých lidí, kteří se ocitli v nesprávnou dobu na nesprávném místě. A stejně tak je osudovým příběhem generací, jejichž sen o svobodě byl právě téhle srpnové noci násilně přerván. „Příběh o vztahu dvou mladých lidí by se mohl odehrát v každé době, ale události srpna roku 68 ho zásadně ovlivnily. Osudy těch hrdinů by se vyvíjely úplně jinak, kdyby nebylo toho dne,“ popisuje příběh režisér Vladimír Drha. Pohled Anglických jahod však není politickým plakátem, je příběhem lidí na obou stranách barikády – okupovaných i okupantů. „Možná budu obviňován, že nadržuji okupantům a já to přijímám,“ říká režisér Drha na závěr filmu o filmu a dodává: „Je to film o lidech, ne o politice!“.

V hlavních rolích filmu uvidíme Viktora Preisse, Pavlu Tomicovou, Ninu Divíškovou, Ivana Luptáka, Marii Štípkovou a ruskou filmovou a televizní hvězdu Alexeje Bardukova.

Soundtrack k filmu Anglické jahody vychází koncem října 2008

red