ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5431 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Klus podpoří výstavu fotografa Martina Raka

0 jsk 9.3.2020

Ve čtvrtek 12. března od 18 hodin proběhne v pražském Vnitroblocku vernisáž výstavy a benefiční aukce čtrnácti velkoformátových fotografií předního českého krajinářského fotografa Martina Raka (na snímku). Písničkář Tomáš Klus, který s Hnutím Duha a jeho výzvou Zachraňme lesy spolupracoval také v minulosti, podpoří výstavu jako její patron. A na akci se objeví ještě v jiné netradiční roli.

Výtěžek z aukce poputuje na obnovu českých lesů po kůrovcové kalamitě. Pro všechny zájemce o účast v dražbě je nutné se zaregistrovat prostřednictvím webových stránek. Vstup pro veřejnost je volný. Navštívit výstavu bude možné do 21. března.

Snové pohledy do zamlžené lesní krajiny dominují fotografiím Martina Raka. „Je to nádherný pocit stát v ranním tichu na skalním ostrohu, nad nekonečným mořem mlh, a být při tom, když se v krajině objeví první světlo. Pokouším se zachytit tuto atmosféru svým fotoaparátem a alespoň částečně se o ni s vámi podělit,“ vypráví Martin Rak o své práci.

„Do lesů chodím rád už přes třicet let a vždycky se tam cítím dobře, chci jim to alespoň symbolicky vrátit. Příroda se sice nejlépe ozdraví sama, ale jelikož v ní my lidé poměrně intenzivně hospodaříme, tak si myslím, že je dobré lesům v té obnově trochu pomoct. Například výsadbou nových stromků nebo jejich ochranou,“ dodal.