ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5564 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Klus má nový videoklip

0 Redakce 5.5.2010

Písničkář Tomáš Klus získal v letošním roce dvě ocenění v kategorii  Zpěvák roku. Vyhrál hudební cenu Anděl 2009 i cenu TV Óčko. Momentálně představuje svůj nový videoklip.  

Druhou písní z alba Hlavní uzávěr splínu, na kterou byl zrealizován videoklip, je Přičichnutí alergikovo. V jejim textu se Klus dotýká politických témat a je příznačné, že klip vznikl v době předvolební. Tomáš Klus totiž podporuje iniciativu Vyměňte politiky. Premiéra videoklipu proběhla včera na internetu a na konci týdne bude nasazen na TV Óčko a dále v hitparádách.

Klus k natáčení říká:  „Období alergií je nejlepším časem pro změnu. Milerád bych proto lidem vyslal zprávu, že jsem k mnohým věcem začal používat též hlavu, příkladně k přemýšlení nejen o svých šťastně-nešťasných láskách, avšak především o jakési Lásce obecnější, o cti i o pokoře člověka, která je nutná, ovšem tragická, přeroste-li v bojácnost a oněmí ústa. Je na čase představit se, nejen jako milovník, ale s trochou nadsázky taky coby bojovník, čili člověk, který hlasu na nějž jde vidět, chce dát myšlenku, upozornit na to, že už je nejvyšší čas probudit se ze zimního spánku, neb už nám to pod sametovou peřinou začíná pěkně zapáchat…"

Videoklip byl natočen na letišti v Milovicích a píseň provází symboly z období let 1986, kdy se narodil Tomáš Klus, až po rok  2010. Mezi symboly patří například Václav Havel, Karel Kryl, tančící dům, federace, pendolino, třešně, Kolja, Vyměňte politiky a další.

Klip vznikl v režii Jiřího Studničky, kamery se ujal Dominik Shon, střihu Jitka Pekárková  a grafiky Tereza Žbánková.

tz