ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5030 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Klus a Cílová skupina absolvovali turné po věznicích

0 jsk 2.5.2018

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina (Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda) mají za sebou neobvyklou sérii koncertů. Během dubna navštívili borskou věznici v Plzni, věznici Valdice a 30. dubna, zahráli v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou – vše bez nároku na honorář.

Ve specifickém prostředí zazněly známé a prověřené hity i nejnovější skladby pro několik stovek vězňů, vybraných za vzorné chování, a také pro zaměstnance věznic. Mimořádnou koncertní šňůru inicioval svým nápadem kaplan věznice Bory Blažej Pelán.

„Byl a je to silný zážitek, který mě, hlavně pak ve Světlé, utvrdil v tom, že není radno vnímat svět a lidi v něm černobíle, že se lidé zlými nerodí a že je vždy důležité vnímat nejprve příčiny a pak až se jakkoli stavět k důsledkům, které soudíme, či je chceme záplatovat, nebo přehlížet. Jsem za onu příležitost nesmírně vděčný kaplanu Blažeji Pelánovi, kterýžto, jako světlo ve tmě je mi obrovskou inspirací pro přístup k lidem, k víře v ně, a to nejen tam uvnitř,” říká Tomáš Klus s tím, že v koncertech ve věznicích by v budoucnu rád pokračoval.

Aktuálně Tomáš Klus s Cílovou skupinou připravují nové album, které ponese název SpOlu a jehož vydání je plánováno na letošní září. Konec dubna i květen je ve znamení Majálesů – po Hradci Králové a Praze si 5. května Tomáš s Cílovou skupinou zahrají v Brně. O dva dny později, 7. května, je na Výstavišti Flora Olomouc čeká unikátní koncert s Moravskou filharmonií Olomouc. Další vystoupení je na programu 26. května na festivalu Mezi ploty v Psychiatrické léčebně Bohnice a 1. 6. samostatný letní koncert v Buchlovicích.