ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20083 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tom Jones vydá kolekci coververzí

0 Redakce 25.5.2010

Velšský zpěvák Tom Jones, který za pár týdnů oslaví již 70. narozeniny, se rozhodl vzdát poctu svým oblíbeným kolegům a vzorům z hudební branže a natočil desku plnou předělávek.

Ta se na trhu objeví  26. července pod názvem Praise And Blame a přinese jedenáct písní. Do života ji uvádí speciální dvojsingl, jenž tvoří předělávka písně Johna Lee Hookera Burning Hell a coververze skladby Boba Dylana What Good Am I.

Kromě těchto dvou skladeb kolekce nabídne i předělávky písní od Susan Werner, Mahalia Jackson, Sister Rosetta Tharpe nebo The Staple Singers.

Celé album vzniklo v produkci Ethana Johnse, který produkoval například alba pro Lauru Marling, Kings Of Leon, Paulu Nutini nebo Rufuse Wainwrighta. Jeho inovátorský pohled na produkování dal starým hitům v novém kabátě Toma Jonese unikátní zvuk a rozměr.

Tahle deska je evokující kolekcí, na které se vracím ke svým kořenům. Při interpretaci těchto bluesových, gospelových a countryových písní jsem měl srdce na dlani. Veškeré emoce na desce jsou pravé,“ uvedl v rozhovoru ve studiu Jones.

tz