ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5451 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tom Cruise se objeví v pokračování slavného filmu Top Gun

0 Redakce 14.12.2011

Americká filmová hvězda Tom Cruise se objeví v pokračování slavného filmu o elitních letcích Top Gun z roku 1986. Cruise potvrdil informaci o přípravách filmu oznámených minulý rok, není však jasné, jakým způsobem se na natáčení bude podílet. Objevily se spekulace, že by měl ztvárnit instruktora pro novou třídu studentů Top Gunu.

Jak uvedl herec v rozhovoru pro stanici MTV, jedná nyní s režisérem Tony Scottem o hlavním příběhu filmu, který by mu vyhovoval. Právě Scott režíroval původní Top Gun, kde se Cruise proslavil jako pilot Maverick. Cruise prohlásil, že oslovil Scotta s návrhem na společné natáčení, protože spolu nepracovali od filmu Bouřlivé dny z roku 1990. "Chtěli bychom udělat film v podobném duchu a v podobném prostředí," sdělil.

Top Gun byl nominován na čtyři Oscary a vyhrál cenu Akademie za nejlepší píseň Take My Breath Away, také Kelly McGillisová a Val Kilmer.

Cruise se brzy objeví ve čtvrtém dílu Mission: Impossible, Ghost Protocol, jehož části se natáčely i v Praze. Film má v České republice spolu s dalšími zeměmi premiéru 15. prosince, v pražském kině IMAX se však slavnostní předpremiéra uskuteční už ve středu 14. prosince.

rwi