ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20145 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tolstého Vojna a mír se dočká seriálového zpracování

0 Richard Winter 20.2.2013

Britští tvůrci se rozhodli obdařit slavné Tolstého dílo Vojna a mír novou adaptací. Seriálovou úpravu tohoto mimořádně rozsáhlého textu odvisílá tamní televize BBC v roce 2015.

Scénáře k televizní sérii se ujal autor scénáře ke snímku Pýcha a předsudek Andrew Davies (na obrázku). “Není to jen skvělý román, je to nádherné čtení a bude z toho nádherný seriál,” podotýká scenárista, který je považovaný za jednoho z nejlepších ve svém oboru.

Podle Daviese je materiál, který zpracovává, perfektní. Tvrdí, že je napínavý, zábavný a současně strašně dojemný. “Postavy jsou tak přirozené a lehko se s nimi identifikujete,” raduje se. Vedení studia BBC Wales se těší, že dnešní publikum bude vtaženo do rozmáchlého příběhu života a lásky během válečného konfliktu, s oslňující produkcí, která oživí mohutné obrazy z románu v plném rozsahu.

Román Vojna a mír vyšel v roce 1869 a vypráví velmi složitý příběh šlechtických rodin z 19. století. Text má přibližně 1200 stránek. Patří k nejuznávanějším literárním dílům na světě.