ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18533 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tlučhořovic rodinka chytla nový dech

0 jsk 18.7.2022

Příběhy Tlučhořovic rodinky se rozrostly o dvacet jedna nových dílů. Neutuchající energie, humoru i hereckého mistrovství Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse si posluchači opět užijí naplno. Zatímco v minulosti se jednotlivé díly postupně zkracovaly na pouhých pět minut, nová série nabízí čtvrthodinový formát, v němž Tlučhořovi před téměř třiceti lety začínali.

Prostor tak opět dostávají některé oblíbené postavy, s nimiž se tvůrci i příznivci seriálu museli dočasně rozloučit. Svůj nový domov našli Tlučhořovi na největší tuzemské audioknižní platformě Audioteka.

Příběhy z nové série jako vždy reagují na současnou situaci. Ani Tlučhořovým se tak nevyhnou problémy genderové identity nebo hnutí Me Too. Pokusí se dokonce zprostředkovat schůzku Biden – Putin na neutrální půdě svého žižkovského bytu.

Kouzlo Tlučhořovic rodinky spočívá v čisté improvizaci, v níž mají autoři plnou tvůrčí svobodu. Upravuje a stříhá se jen minimálně. Hlavní část postprodukce zahrnuje přidávání zvuků a efektů, které podtrhnou vtipy a děj tak, jak je protagonisté během improvizace postupně skládají.

Právě bohatý zvukový plán je dalším prvkem, kterým se Tlučhořovi vrací ke svým kořenům. Magnetofonovou pásku nahradil počítač, dvorní zvukař Miloš Kot je ale stále nepostradatelným členem týmu. Za dokonalými zvuky se vydává i do terénu. Letos tak natáčel například v zubní ordinaci.

Stejná jako na začátku je i energie a nadšení tvůrců. „Život stále přináší něco nového a rodina Tlučhořových žije v podstatě s námi. Netočíme už ve studiu, ale u mě v bytě. A baví nás to pořád stejně,“ říká s úsměvem Jiří Lábus.