ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6531 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tleskač má nové album Never Die Songs

0 Redakce 7.9.2011

Vychází nové album plzeňské skupiny Tleskač Never Die Songs, které na ploše 48 minut přináší dvanact písní. Kapela, která opět prošla lehkými personálními změnami, vydala album u příležitosti deseti let existence, během které odehrála více než 700 koncertů. Zatím poslední album Na předměstí Bory natočila oblíbená ska kapela před čtyřmi roky.

Před necelými dvěma lety vyšlo DVD Jan Tleskač Story (Live In Akropolis). "Co se mi vybaví, když si na něj vzpomenu? Entuziasmus, tréma a nadšení z dvousethlavé návštěvy," uvedl baskytarista Jiří Sýkora, který uplynulou dekádu Tleskače shrnuje do jedné věty: "Jsme mladá začínající kapela".

Na Never Die Songs se poprvé představí zpěvačka Karolína Jägerová, kytarista Honza Ženíšek a bubeník Ondřej Žižka, nejčerstvější posily Tleskače z posledních let. Z tuctu písní se některé objevily jako bonus k DVD z Akropole: další jsou nové, koncerty obroušené jen mírně anebo jako v případě skladby Degenerace na veřejnosti doposud nezazněly. Na albu jsou dvě coververze, které v roce 2000 zazněly na baru klubu Pod Lampou v podání souboru Mrumle, kde působil dnešní baskytarista Tleskače. Jde o směs písní Lesní manekýn Katapultu a Hafanana od Africa Simona!

rwi