ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4999 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Titul Godlike Genius dostane Johnny Marr

0 jsk 14.2.2013

Britského kytaristu Johnnyho Marra, známého ze sestavy již neexistující kapely The Smiths a také například z hostování ve formaci The Cribs, poctí časopis NME prestižním titulem Godlike Genius. Přidá se tak k Noelu Gallagherovi, Daveu Grohlovi, The Cure nebo Manic Street Preachers, kteří už zmíněnou cenu mají.

Marr si titul převezme při letošním slavnostním udílení cen, které se uskuteční 27. února. „Je velice pěkné tuto cenu dostat, jsem poctěn. Zdá se, že se NME daří udělovat ji lidem, které mám rád, takže jsem v dobré společnosti. Asi to znamená, že některé věci jsou na světě v pořádku,“ řekl Marr.

Šéfredaktor magazínu NME k tomu řekl: „Volejte slávu Johnnymu Marrovi, držiteli titulu NME Godlike Genius v roce 2013 a nejnovějšímu členovi svatého řádu hudebních legend magazínu NME. A jaká je to legenda! Nestačilo mu přepsat dějiny rockové hudby společně s jednou z nejlepších kapel historie The Smiths a dál posouval hranice a vyvíjel se během celé své kariéry. Přitom pracoval s těmi nejlepšími interprety světa. Takže s obrovskou chutí oznamujeme, že náš titul Godlike Genius patří Johnnymu. Ještě nikdo si ho tak absolutně nezasloužil.“