ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26046 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tim Weaver míří na knižní pulty s thrillerem Není cesty zpět

0 Richard Winter 17.11.2016

Britský autor Tim Weaver letos už podruhé míří na knižní pulty, tentokrát s thrillerem Není cesty zpět, ve kterém opět brilantně pracuje s tématem pohřešovaných osob. Soukromý vyšetřovatel David Raker se v knize vydává po stopách rodiny, která neměla být už nikdy nalezena. Tajemství pohřbená celá desetiletí znovu ožívají.

Tim Weaver v románu Není cesty zpět znovu, podobně jako ve své předchozí knize Bez slitování, která se stala na britském i českém trhu naprostým bestsellerem, mistrovsky splétá dvě příběhové linie. V jedné sledujeme pátrání Davida Rakera po zmizelé rodině, ve druhé střípky příběhu, který vedl k jejich zmizení. Raker bude muset tentokrát hledat stopy nejen v anglickém Devonu, ale také v pouštích a horách kolem Las Vegas, stejně jako za hráčskými stoly a ve společnosti nejbohatších mužů světa, kteří jsou zvyklí své prohřešky pohřbívat ve žhavém pouštním písku.

Není cesty zpět je brilantně napsaný thriller plný překvapivých zvratů a s naprosto nečekaným rozuzlením, z něhož vás bude mrazit v zádech. Boží mlýny totiž občas melou pomalu, ale zato naprosto spolehlivě a před minulostí nedokáže nikdo utíkat věčně…
Tim Weaver je bývalý novinář a redaktor řady časopisů. Přestože byla jeho novinářská kariéra úspěšná, rozhodl se psát raději thrillery. Počínaje Chasing the Dead tak vzniklo zatím sedm románů, které uvedly na scénu soukromého detektiva Davida Rakera, specialistu na hledání pohřešovaných osob. Weaverův čtvrtý román, Není cesty zpět, byl prezentován v prestižním britském knižním pořadu „Richard and Judy Book Club“.

Bez slitování se v týdnu, kdy bylo vydáno, vyšplhalo na druhou příčku nejprodávanějších knih a The Dead Tracks a Vanished se obě dostaly na první místo v žebříčcích prodejnosti elektronických titulů. Weaver byl rovněž nominován v rámci britského literárního ocenění „National Book Awards.“

Tagy: