ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16045 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tiggi Hawke, nová naděje britské electro-popové scény, přichází s debutem

0 jsk 19.7.2023

Tiggi Hawke je mladá zpěvačka a skladatelka z Velké Británie, která na sebe upozornila několika singly For What It’s Worth nebo Electric Sun. Nyní přichází se svou debutovou deskou s názvem Ascension.

„Jedná se o mé první ucelené dílo, kterým jsem chtěla odvyprávět svůj příběh. Připadal pro mě v úvahu pouze jediný název: Ascension, vyšší verze sama sebe, postup na další, vyšší úroveň. Pozvednutí sama sebe a pro sebe,“ usmívá se.

V éře bezpečné, algoritmy řízené hudby se londýnská hudebnice pouští do expresivního popu plného ostrých hran, neotřelých témat a uštěpačných textů, které rozhodně posluchače nenechají v klidu. Připočteme-li k tomu rafinovanou produkci a chytře napsanou hudbu, dostaneme odvážný odraz nekompromisní mladé ženy, jenž nelze jen tak ignorovat.

„Písně jako V838 nebo Giants jsou takovým vhledem do mého myšlení, Pity Party je zase song pro lidi, kteří se cítí smutní, ale nechtějí v tom už být sami. Je o stálém vnitřním ujišťování, že život i vztahy jsou v pořádku. Asi největší radost mám z nového singlu Sadurday Night, který je odrazem mé cesty a posouvání vlastních hranic, dobrých i těch špatných,“ popisuje Hawke písně, které se objeví na nové desce.

Tvorba Tiggi Hawke se neustále rozvijí a díky tomu se také rozrůstá její fanouškovská základna a skvělé ohlasy získává i od oborné veřejnosti.

„Všechny své emoce, které byly jak na horské dráze, jsem vložila do této desky. Dostat ze sebe ven všechny ty pocity odcizení a temné myšlenky a přetvořit je do něčeho upřímného a syrového, bylo přinejmenším dost terapeutické. Můžu říci, že jsem ještě nikdy nebyla tak pyšná na svou tvorbu!“ uzavírá.

Tagy: