ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22187 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tibet se klipem vrátil do dětství

0 Redakce 18.6.2013

Filmový příběh o návratu do dětství plný „ozbrojených“ dětí v kostýmech křižáků a bitevní vřavy – tak vypadá dosud poslední videoklip k albu Robinsonaut brněnské kapely Tibet. Skupina s ním symbolicky uzavírá propagaci své poslední nahrávky, která jí vynesla několikaměsíční pobyt mezi nejhranějšími skladbami v rádiích v žebříčku IFPI, šesté místo v televizní hitparádě Zlatá Medúza, možnost zahrát si na turné kapel Elán či Citron a nejnověji i aktuální zařazení do playlistu Radiožurnálu.

Ještě předtím, než se kapela odebere do studia, kde pod producentským dohledem Američana Steva Walshe natočí nový materiál, přichází s klipem k písni Konec, která je podle členů kapely nejsilnější skladbou Robinsonauta.

„Klip je vlastně mentálním návratem do dětství, ve kterém bylo všechno snazší, a i když člověk prohrál nějakou bitvu, mohl z ní jednoduše utéct. To se v dospělosti málokdy stane,“ popisuje režisér a spoluscenárista klipu Tomáš Bláha. Sám přiznává, že při práci s takovým námětem se nemohl zcela vyhnout patosu. „Přiznávám, že to trošičku patetické je, ale snad se nám jej podařilo udržet v rozumných mantinelech,“ dodává.

Tibet: Konec

Tagy: