ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29234 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Thriller Zmizení míří do tuzemských kin

0 Richard Winter 30.9.2013

Nadšené ohlasy na samotný film i na herecké výkony sklízí thriller Zmizení (Prisoners) s Hugh Jackmanem (na snímku) a Jakem Gyllenhaalem. Kritiky hovoří o “těžké váze, která vstoupila do ringu sezóny filmových ocenění”, diváci ve Spojených státech ho zase vynesli až na vrchol žebříčku návštěvnosti. Do tuzemských kin vstoupí 10. října.

Hugh Jackman a Jake Gylenhaal excelují v thrilleru, který přiková diváky do sedadel a nenechá je vydechnout ještě nějaký čas po skončení filmu. Když vám ze dne na den beze stopy zmizí nejbližší osoba, může mít každá vteřina cenu života. Při pátrání je pak člověk schopný udělat cokoliv. Po prvních projekcích sklízí nadšené ohlasy nejen Zmizení, ale i výkony obou hlavních hvězd. “Do ringu přicházející sezóny filmových cen vstoupila težká váha,” hlásá prestižní magazín Variaty a nešetří chválou. “Jedno je jisté: Zmizení je strhující a musíme složit poklonu režisérovi i skvělým hercům, kteří příběh doslova přivedli k životu,” přidává se Hollywood Reporter.

Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn.

Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. Kromě Hugha Jackmana a Jaka Gyllenhaala se ve Zmizení představí i Viola Davis (Proti pravidlům), Maria Bello (Dějiny násilí), Terrence Howard (Hustle a Flow) a Melissa Leo (Fighter).

Tagy: