ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11344 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Thriller Labyrint s Lucií Vondráčkovou bude mít premiéru 12. ledna

0 Redakce 6.10.2011

Protikladné spojení Lucie Vondráčkové s filmovým žánrem thrilleru a mystery slibuje český film Labyrint, v němž oblíbená zpěvačka a herečka hraje hlavní roli. Snímek, který si hraje s dávnou legendou o středověkých katakombách pod starou Prahou, se situací lidí ztracených v nekonečných podzemních chodbách i s mystickými prvky vstoupí do českých kin 12. ledna.

Autorem i režisérem filmu je scenárista úspěšného Gymplu Tomáš Houška. Ve stěžejní herecké čtveřici Labyrintu doplňuje Lucii Vondráčkovou Jan Zadražil, Martin Zbrožek a exotická kráska z Kostariky Mary Coronado. V příběhu ambiciozního filmu hlavní hrdinka pod sklepením jednoho domu se svými přáteli objeví skryté chodby a v honbě za senzačním objevem se je rozhodnou prozkoumat. Romantické dobrodružství trvá ale jen chvíli, skupině brzy nezbývá než začít bojovat o holý život. Atmosféra mezi nimi houstne a teprve v tajemném podzemí se ukáže, že každý má své důvody, proč se tam vydal.

Napínavou atmosféru nemuseli tvůrci během natáčení nijak výrazně vytvářet. Více než dva týdny se točilo v opravdových podzemních katakombách ve Znojmě a štáb trávil spolu s herci celé dny pod zemským povrchem. "Prostory byly hodně stísněné, museli jsme do úzkých podzemních chodeb vměstnat celý štáb a všichni včetně herců byli zabalení do několika vrstev oblečení. Přes dva týdny jsme skoro neviděli slunce a ke konci natáčení jsme všichni měli pocit, že tam asi doopravdy umřeme," vzpomíná režisér a scenárista Labyrintu Tomáš Houška

Labyrint přináší do českého filmu ojedinělý žánr mystery a thrilleru. Lucie Vondráčková již hrála v řadě celovečerních filmů, například v hitech Bathory nebo Snowboarďáci.

rwi