ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Who se vrátí do Cincinnati

0 jsk 6.12.2019

Anglická rocková skupina The Who odehraje příští rok svůj první koncert v oblasti amerického města Cincinnati od roku 1979. Tehdy tam před jejím vystoupením došlo před vchodem do arény Riverfront Coliseum k tlačenici, která si vyžádala 11 mrtvých fanoušků.

The Who vystoupení, avizované na 23. dubna 2020, odehraje ve víceúčelové BB&T Areně, která je na druhém břehu řeky Ohio, přibližně jedenáct kilometrů od místa, kde se 3. prosince 1979 odehrálo neštěstí. Skupina přidala koncert k probíhajícímu turné Moving On! Tour, které se začalo v květnu.

The Who, jejíž původními členy jsou již pouze zpěvák Roger Daltrey a kytarista Pete Townshend, vznikla v roce 1964. Oba muzikanti uvedli, že tragédie z Cincinnati je stále pronásleduje a chtějí o ní v USA diskutovat. Skupina přitom o incidentu nevěděla až do konce svého vystoupení. Tehdejší manažer Bill Curbishley bez jejího vědomí rozhodl, že show bude pokračovat, a varoval tamní úřady, že pokud se koncert odvolá, nebudou schopni dostat několikatisícový dav pod kontrolu.

Příčinou tlačenice byla skutečnost, že organizátoři včas neotevřely dveře arény, přičemž skupina mezitím uskutečnila krátkou zvukovou zkoušku a shromážděný dav se domníval, že vystoupení už začalo.

Tagy: