ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5053 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Spankers včera v nové sestavě pokřtili singl

0 Redakce 19.12.2011

Osmičlenná pražská kapela The Spankers, která ve své tvorbě spojuje reggae, disco, pop i ska do veselých skladeb, zaznamenala i přes svou krátkou kariéru několik úspěchů, obměnila několik členů a včera večer na koncertě v pražském klubu Futurum pokřtila svůj nový singl Party Lovers. Oficiálními hosty a kmotry byli Matěj Ruppert z Monkey Business a Dr. Kary z Fast Food Orchestra.

The Spankers nedávno obměnili sestavu. Největší změna proběhla na postu zpěvačky, kterou je nyní mladičká Sisa Feherová. „Od té doby, co se Tereza dostala na DAMU, jsme méně koncertovali a atmosféra v kapele nebyla taky nic moc. Muselo se něco stát a teď vidím, že je to přínosné pro všechny,“ vysvětluje změnu bubeník Tomáš Knotek.

V letošním roce kapela absolvovala turné po Brazílii, kde odehráli 11 koncertů, z nichž 8 bylo téměř vyprodáných. Za první desku BOOM! BANG! POW! YOU KNOW, na které hostují například Tonya Graves z Monkey Bussines nebo Dr. Kary a Su-Sha z Fast Food Orchestra, byla odměněna druhým místem v žánrových cenách Anděl 2010 a s videoklipem k pilotní písni Superman vyhrála v hitparádě České televize v pořadu Medúza.

Zmíněné album se zároveň podařilo dostat i na německé pulty. Kapela absolvovala turné po Francii a na podzim koncertovala společně s Bug’n’Dub po Česku. Celkem letos zvládla odehrát na 80 koncertů.

Co bude v roce 2012? „V lednu bychom chtěli natočit videoklip k singlu Party Lovers. V únoru a březnu jedeme Mighty tour s Fast Food a Pipes and Pints po lyžařských střediscích. Máme potvrzené koncertování na jarním i letním Sázavafestu, další koncerty se plánují. V září bychom chtěli opět vyrazit na turné po Brazílii a chtěli bychom natočit i celou desku,“ vyjmenovává Knotek plány na příští rok.

tz