ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5588 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Smile mají novou desku a míří do Prahy

0 jsk 29.1.2024

Britská kapela The Smile, kterou tvoří členové kapely Radiohead, zpěvák Thom Yorke a kytarista Jonny Greenwood, s bývalým bubeníkem jazzových Sons of Kemet Tomem Skinnerem, vydala 26. ledna u labelu XL Recordings nové album nazvané Wall Of Eyes.

Poutají na něj dva videoklipy z dílny amerického režiséra Paula Thomase Andersona. Nový Friend of a Friend a podzimní k titulní skladbě Wall Of Eyes.

Následovníka oceňovaného debutu A Light For Attracting Attention z roku 2022 kapela představí českým fanouškům naživo 12. června v pražském Foru Karlín. Jako předskokan v Praze zahraje britský elektronický DJ a producent James Holden.

Nový singl Friend of a Friend kapela zahrála již během loňského turné a na nahrávce zní smyčce London Contemporary Orchestra a saxofon Roberta Stillmana. Vydání desky předcházely v minulých dnech po celém světě projekce nazvané Wall Of Eyes, On Film, kde diváci slyšeli celou desku spolu se záběry z jejího nahrávání. V rámci projekcí také proběhla světová premiéra videoklipu k singlu Friend Of A Friend, který natočil opět Paul Thomas Anderson na pětatřicetimilimetrový film. Program se také ohlédl za předchozími spolupracemi tohoto slavného režiséra s Thomem Yorkem nebo Radiohead.