ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9286 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Sisters Of Mercy si na Apríla zašpásují v Arše

0 Redakce 21.11.2008

Když v roce 1980 založili svou kapelu The Sisters Of Mercy, hlavní motivací kytaristy Garyho Marxe a zpěváka Andrew Eldritche prý bylo, aby se oba muzikanti slyšeli v rádiu. Dnes formace z anglického Leedsu bezesporu patří k nejslavnějším a nejvlivnějším rockovým formacím 80. let XX. století.

Inspirovala se jimi řada dalších kapel – od Skinny Puppy přes německý metal až po například Rammstein,“ podotýká Borek Jiřík z pořádající agentury Charm Music. Mimochodem to, že německému publiku byla tato kapela vždy velmi blízká má své jednoduché vysvětlení. Hlavní postava „Milosrdných sester“ Andrew Eldritch plnými doušky nasával atmosféru života v Německu, kde pobýval častěji než v rodné Británii – odtud nakonec získal i svou přezdívku „Von“.

Své přímé hudební vzory našly ovšem spíše na americké a britské scéně, především v tvorbě kapel jako The Stooges, Hawkwind či Motörhead. Jméno si zas přebrali ze stejnojmenné písně Leonarda Cohena, neb se jim zalíbily významové odkazy slovního spojení současně na církevní řád i prostitutky. Za dobu své existence The Sisters Of Mercy vydali pouze tři studiové desky (poslední před 18 let) a dvě další kompilace. A z jejich skladeb se do povědomí širšího publika dostal především druhá verze hitu Temple of Love, natočená se zpěvem izraelské zpěvačky Ofry Haza.

The Sisters Of Mercy dnes nebývají příliš často k vidění. V Česku naposledy vystoupili v roce 2005 na festivalu Love Planet. Oddaní fanoušci tak za kapelou jezdí obvykle  po celé Evropě. Po necelých čtyřech letech ale konečně opět zavítají k nám – 1. dubna 2009 od 20:00 hod. vystoupí v pražském Divadle Archa. „Půjde o ojedinělý klubový koncert, který má ve srovnání s předcházejícími tuzemskými vystoupeními této legendy velmi omezenou kapacitu,“ informuje Borek Jiřík.

Sestavou, ve které z  doby vzniku zůstal totiž pouze Eldritch a bubenický automat (i když již několikáté generace), pojmenovaný Doktor Avalanche, prošlo mnoho doprovodných muzikantů. Mezi nimi v 80. letech i například baskytarista Craig Adams a kytarista Wayne Hussey, kteří po bouřlivém rozchodu s „Milosrdnými sestrami“ založili rovněž úspěšnou kapelu The Mission. Do Prahy nakonec Andrew Eldritche a nezbytného Doktora Avalanche (který na sebe vzal i funkci baskytary) budou doprovázet kytaristé Chris Catalysto a Ben Christo.


01.04.2009 – Praha, Divadlo Archa