ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7279 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Murder Capital na Besedě

0 jsk 31.7.2023

Irští The Murder Capital, Special Interest ze Spojených států, britští Mandy, Indiana, ale také výrazní zástupci české a slovenské scény Lazer Viking, P/\ST, Timea, Bert & Friends, Bez ladu a skladu, Kalle, Badfocus, Toyota Vangelis, Mat213, Aiko, Berlin Manson, Nina Kohout, Dukla, Orient nebo Marjari zahrají na letošní Besedě.

Neméně lákavé jsou také ostatní programové bloky, speciální edice populárních podcastů Balanc, Rapspot a TL;DR, pořad ArtCafé nebo tradiční Soutěž písničkářů. Jubilejní třicátý ročník festivalu se chystá už 4. a 5. srpna v Tasově u Veselí nad Moravou.

Hvězdou letošní Besedy je dublinská postpunková senzace The Murder Capital, která se svou novou deskou Gigi’s Recovery zamířila na vrchol své kariéry. Mandy, Indiana je kvarteto z Manchesteru, které si za bourání žánrových hranic vysloužilo ocenění od Pitchfork, NME i The Guardian. Hudebníci těží z post-punku, dance-punku, industrialu, noise rocku i undergroundového techna. A rovněž Special Interest pocházející z New Orleans odolávají omezením a konformitě. Zvuk mají proměnlivý, od zběsilých taneční groovů a elektronické textury po hardcorové riffy. Jejich loňská deska Endure je ovlivněná nejen bezútěšností pandemie, ale i hněvem hnaným nepokoji spojenými se smrtí George Floyda.

„Jako milovníci hudby festival děláme už léta prakticky bez kompromisů, plníme si jeho prostřednictvím sny. Letos se ale suverénně jedná o nejnáročnější ročník. Covid zasáhl do návyků lidí i vztahu ke kultuře, vše ještě zkomplikovala válka na Ukrajině. O to víc se ale na jubilejní ročník těšíme. Odevzdali jsme mu všechno,“ říká kurátor hudebního programu Zdeněk Neusar.