ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29550 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Longest Johns míří do Prahy s čerstvě vydanou deskou

0 jsk 9.2.2024

Kapela The Longest Johns, jejíž námořnické písně se v uplynulých letech staly virálním fenoménem na sociálních sítích, vydává v pátek 9. února nové album Voyage. Novinka přitom vychází jen krátce před jejich koncertem v pražském klubu Rock Café, který se koná ve čtvrtek 22. února.

Britská čtveřice, patřící mezi největší hvězdy stylu sea shanty, vystoupila na Colours of Ostrava 2023 a nyní se do Česka vrací v rámci Solo Shows Colours.

Když The Longest Johns začínali hrát před deseti lety po bristolských hospodách, jen stěží by někdo hádal, jaký poprask jednou způsobí. Průlom přišel v roce 2021, kdy kapela zabodovala svou verzí 150 let staré novozélandské písně Wellerman, která se stala druhou nejstreamovanější skladbou v americkém žebříčku US Spotify Viral Chart a pátou pozici získala v žebříčku celosvětovém.

Staré halekačky, kterými námořníci zaháněli nudu při dlouhých plavbách, ale také se jimi dorozumívali se členy posádky během noci nebo je využívali pro koordinaci pohybů při tahání lan a zvedání plachet, se staly oblíbeným hudebním stylem.