ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5208 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Kinks uvažují o comebacku

0 jsk 9.11.2016

Britský muzikant Ray Davies z již nefungující rockové kapely The Kinks prohlásil, že nevylučuje reunion legendární formace. Zpěvák a kytarista, který ve skupině působil i s mladším bratrem Davem, to sdělil v rozhovoru pro britský deník The Sun.

„Dave a já budeme znovu spolupracovat. A chceme vystupovat živě,“ uvedl Ray Davies, jenž ještě donedávna vedl s bratrem spor. Jak dodal, neodmítl by ani účast na velkém festivalu. „Možná by The Kinks mohli zahrát na Glastonbury,“ dodal.

O možném reunionu kapely se diskutuje delší dobu. Ta se však dosud nedala dohromady zejména kvůli špatným vztahům mezi bratry. Ti odehráli poslední společný koncert v roce 1996 ještě jako členové formace, která se v témže roce rozpadla. Koncem loňska se setkali, když Dave pozval Raye na pódium během svého londýnského koncertu, aby spolu odehráli hit The Kinks nazvaný You Really Got Me.

Kromě toho se Ray Davies v lednu 2014 vyjádřil, že The Kinks o návratu uvažují. V listopadu téhož roku zase při rozhovoru pro magazín Rolling Stone prozradil, že s bratrem nahrál nové skladby a od roku 2013 pracují na demec h.

Tagy: