ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14253 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Holloways přišli při požáru o nahrávky a aparaturu

0 Redakce 18.12.2008

Vybavení a demonahrávky The Holloways byly zničeny při požáru v londýnském klubu Nambucca.

V noci na 17. prosince vypukl požár v suterénu klubu Nambucca na Holloway Road. Došlo k tomu krátce před půlnoci, informovali policie a hasiči, kteří na místo incidentu dorazili okamžitě. Zatím nejsou jasné příčiny, proč se oheň rozhořel. Předpokládá se, že jej způsobil výbuch v kotelně. Událost se naštěstí zřejmě obešla bez obětí. „Jsme si na 99 procent jistí, že zevnitř byli evakuováni a vyslechnuti všichni. Mluvil jsem s šéfem zdravotnického personálu, a on potvrdil, že zatím nejsou žádné oběti,” oznámil jeden z hasičů.

V Nambucce hrávaly kapely jako The Libertines, Babyshambles, The Pigeon Detectives a Black Kids. Především byl však klub proslulý jakožto hlavní scéna rockové formace ze Severního Londýna The Holloways, která v klubu odehrála nejen velký počet show, ale také donedávna bydlela v bytech nad ním, Do incidentu prostory pořád ještě obývali manažer skupiny Jay McAllister a tour manažer Tre Stead, kteří tu noc byli včas bezpečně evakuováni. 

V požáru ovšem The Holloways ztratili vybavení v hodnotě tisíců liber. „Vypadá to, že téměř veškerý aparát byl zničen, až na moji baskytaru, která tam nebyla, a jedny housle. Je to zcela zničující, protože některé věci jsou naprosto nenahraditelné – staré zesilovače, postery z japonského turné. Má úplně první kytara byla tam,” komentoval událost baskytarista Holloways Bryn Fowler, který ještě hodinu před vypuknutím požáru popíjel zrovna v baru. „Bydlím za rohem a probudily mě sirény. Jsem totálně v šoku. Nemůžu tomu uvěřit,” dodal muzikant skupiny, jejíž demonahrávky k chystanému druhému albu Tales From The Tarma rovněž shořely. „Měli jsme ty písně začít řádně nahrávat koncem tohoto týdne. Zřejmě na to nedojde,

Neuskuteční se ani plánované vánoční party s Holloways v dnes již zpustošeném klubu Nambucca.