ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25806 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Grandmothers of Invention se pomalu loučí

0 Redakce 4.5.2018

Již 9. května odehraje v pražském Lucerna Music Baru odehraje jeden z posledních koncertů mimořádná muzikantská sestava The Grandmothers of Invention, kapela bývalých spoluhráčů Franka Zappy. Na koncertě sestaveném výhradně ze Zappových skladeb připomene kvartet hudebních matadorů jednu z největších osobností historie rockové hudby druhé poloviny 20. století. Všichni, kteří prošli jeho skupinami a koncertními sestavami, jsou dodnes výraznými postavami hudební scény.

Platí to i o členech skupiny The Grandmothers of Invention, jejíž název odkazuje s typickou zappovskou sebeironií k Mothers Of Invention, první kapele Franka Zappy. V jejích hvězdných letech v ní hráli jak legendární klávesista a zpěvák Don Preston, tak saxofonista a flétnista Bunk Gardner, zatímco hráč na marimbu, vibrafon, další melodické perkuse a klávesy Ed Mann Zappu provázel i v pozdějších sestavách.

Tyto výtečné muzikanty skvěle doplňuje bubeník, perkusista a zpěvák Christopher Garcia. Těžko najít povolanější interprety pro Zappovu nikoli jednoduchou, ale originální a stále jiskřivou, vtipnou hudbu. Kapela sice zavítá do Prahy v rámci rozlučkového turné, ale je pořád ve skvělé formě. O tom svědčí i záznam z jednoho z posledních koncertů.