ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12527 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Flaming Lips se dnes pokusí o rekord

0 Petr Hašek 27.6.2012

Americká formace The Flaming Lips, která letos vystoupí na Colours of Ostrava, vydala včera nové album The Flaming Lips and Heady Fwends.

A už dnes se pokusí pokořit světový rekord v počtu odehraných koncertů během 24 hodin.Na kompilaci The Flaming Lips and Heady Fwends spolupracovala řada spřátelených umělců – například Kesha, Bon Iver, Nick Cave, Erykah Badu, Yoko Ono nebo Chris Martin.

Dosud vyšla pouze ve speciální limitované edici na vinylu u příležitosti mezinárodního Record Store Day v dubnu tohoto roku, kdy deset kusů bylo naplněno krví. Nyní ji kapela vydává digitálně i na CD a přidává dosud nevydanou skladbu Tasered And Maced s Aaronem Behrensem z amerického dua Ghostland Observatory.

Výstřední umělci nepřestávají překvapovat ani v roce 2012. Poté, co se loni rozhodli natočit každý měsíc jednu skladbu a během Halloweenu nabídli ke stažení čtyřiadvacetihodinový track, který zároveň prodávali v limitované edici na harddisku vloženém v lidské lebce, přicházejí letos s dalším ztřeštěným nápadem.

Chtějí pokořit světový rekord v počtu odehraných koncertů během 24 hodin, který v současné době z roku 2006 drží americký rapper Jay-Z. Ten odehrál během jednoho dne koncerty na sedmi různých místec.

The Flaming Lips se tedy pokusí rekord překonat a z 27. na 28. června odehrát celkem osm koncertů v osmi různých městech. Jejich čtyřiadvacetihodinová show bude přenášena online během předávání cen O Music Awards, kde je kapela nominována v několika kategoriích.

tz