The Fialky mají Zlatou desku

Pražská punkrocková kapela The Fialky získala Zlatou desku za své poslední album Vykřičníky !!!!, které vyšlo před rokem. Ocenění převzala při sobotním koncertu v pražském MeetFactory, který se odehrál před zcela zaplněným sálem.
Jde o první takové ocenění pro titul vydaný na nezávislém labelu Papagajův Hlasatel Records (PHR Records), jenž album vydal na vinylu i CD. Digitální distribuci zajistil Supraphon. Významný podíl na jeho úspěchu mají především prodeje vinylových desek, což potvrzuje silnou pozici kapely i její dlouhodobý vztah k tomuto formátu.
Album Vykřičníky !!!! je šestou řadovou deskou kapely a už v době vydání zaznamenalo výrazný ohlas. Nabízí šestnáct skladeb doprovázených několika videoklipy a představuje pestrou směs punk rocku a ska punku v moderním zvukovém kabátu.
Výjimečný zájem posluchačů potvrdil i fakt, že první limitovaná edice LP byla vyprodána během několika desítek minut.
O zvuk desky se postaral producent Jan Balcar, dlouholetý spolupracovník kapely, známý mimo jiné i díky své práci pro Cirk La Putyka nebo kapelu Nežfaleš. Vizuální podobu alba vytvořil Robert Harvánek, který navázal na motiv titulního singlu, čtyři blesky symbolizující nebezpečí. Podepsán je také pod videoklipy, které desku doprovázejí.
jsk



