ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5621 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Chancers českému publiku v češtině

0 Redakce 19.11.2008

Do oslav desátých narozenin populární českobritské 2 tone kapely The Chancers zbývá jen pár dní a kapela se hlásí s novou písničkou nazvanou Skanking Praha. Jde o vůbec první song, jehož značnou část odzpíval charismatický frontman a rodilý Brit Simon Ruffskank v češtině. Mimo jiné v ní opěvuje pražské buchty.

Chtěli jsme udělat špinavou klubovou věc, ve které se bude hodně křičet a bude v sobě mít energii živé show, barového života a tanečního šílenství,“ popisují novou skladbu The Chancers. „Začali jsme jamováním na starých písničkách Toots & The Maytals až z toho vznikl dost originální tvar s rovným beatem, který přitom odkazuje ke kořenům žánru nejen klasickými vyřvávačkami.

Písničku, která získala jméno podle známého pražského ska festivalu, produkoval Martin Ledvina, který si tak odskočil od svých popových projektů, s nimiž v současné době ovládá české hitparády.

A proč vlastně zpívá Simon o buchtách? „V jedný mojí třídě to pořád křičeli kluci na jednu holku. Tak jsem se zeptal: Co je to buchta? A jeden z těch kluků vytáhl svačinu, ta holka na ní ukázala a říká: „No jo, to jsem já, to je buchta.“ Mám prostě rád slovo buchta,“ směje se Simon Ruffskank.

Na koncertě ke svému výročí se kapela rozhodla obklopit půvabnými zpěvačkami. Jako speciální hosté se představí  Prague Ska Conspiracy a mladá nadějná formace The Spankers. "Nebudeme dopředu prozrazovat, co všechno se chystá. Není nic horšího, než když vám někdo vykecá všechny překvapení," říká kapela ohledně plánu oslav „deseti let na scéně“.

LD


20.11.2008 – Praha, Lucerna Music Bar, 21.00